Білоруси у США освятили державний прапор УкраїниУ храмі Жировицької ікони Божої Матері Білоруської Автокефальної Православної Церкви (БАПЦ) в Гайленд-парку (штат Нью-Джерсі, США) нещодавно відбулося кілька пам’ятних подій, серед яких освячення державного прапора України, який встановили у храмі поряд із прапором США та національним прапором Білорусі (наразі не є в Білорусі державним), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Svitua.com.ua.

Прапор України освятили оо. Зіновій Жолобак, Михайло Федорак та Андріян Бойко. Привезли його з Києва та подарували церкві Тамара Минко з чоловіком Віталієм.

БАПЦ формально у Білорусі не існує. До 1937 року більшовики практично повністю знищили її, сфабрикувавши справу про контрреволюційну змову. Чинний архієпископ БАПЦ Святослав (у миру В’ячеслав Логін), громадянин України, 1964 року народження, вже понад 16 літ служить у США, відвідуючи також час від часу нечисленні парафії в Канаді, Австралії й Англії. Відвідини Білорусі, де діють кілька підпільних парафій БАПЦ‚ йому заборонене. Духовну опіку над БАПЦ узяв на себе Київський Патріархат.

Служба в храмі відбувається білоруською‚ але священики використовують і українську мову.

Теги: