У Норвегії знайшли монастир, де правлять українськоюПрезидент Київського міського автомотоклубу 50-річний Сергій Малик наприкінці 2016-го з дружиною Вікторією об'їхали Європу. За три місяці відвідали 29 країн, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Gazeta.ua.

Сергій Малик 10 разів ставав рекордсменом Національного реєстру рекордів. 2004 року найшвидше заїхав автівкою на гору Ай-Петрі в Криму – за 46 хв.

У 2016-му в подорож вирушив на спортивному мотоциклі, дружина — на мікроавтобусі. Щодня в середньому проїжджали 300 кілометрів. Ночували в автобусі, будинках українців за кордоном та українських послів.

Під час поїздки Сергій зняв серію документальних фільмів про українців, які досягли за кордоном успіху.

"У Норвегії знайшли монастир, де правлять українською. Мало хто про нього знає, бо розташований високо в горах. Узимку там буває зо 20 туристів, улітку — до 200. Добираються пішки, бо закрученим серпантином не кожен ризикне їхати. Ми виїхали бусиком. Дружина спочатку за голову хапалася. Мовляв, краще б пішки пішли", — каже він.

Настоятель храму отець Роберт — американець. У молодості якийсь час жив на Західній Україні. Там вивчив мову. У монастирі немає електрики. Користуються свічками. Живуть там справжні монахи. Раніше були босяками. Один розповідав: "Був скінхедом, вів неправильний спосіб життя. Якось проходив повз церкву, і невідома сила змусила зайти всередину. У храмі мене осліпило яскраве світло. Вийшов іншою людиною. Розпрощався з друзями, став молитися, поступив у семінарію".

А у сусідній країні — в бельгійському Генку — Сергій Малик з дружиною розшукали родину Дерев'янків, яка поселилася там після закінчення Другої світової війни. Найстаріший її член Іван Павлович отримав у Бельгії вищу освіту. Став топ-менеджером компанії, що займається електронікою. Після одруження пішов у священики. Очолює в Генку українську православну парафію. Править у храмі святого Михаїла. Під неї виділив гектар власної землі.

У Данії українськи мандрівники познайомилися з українкою, яка є депутатом міськради Копенгагена.


"До весни змонтую фільми, — каже Малик. — І одразу ж почну готуватися до наступної поїздки "Від мису Горн до Аляски — в пошуках українського сліду". Подорож буде триваліша й масштабніша".

Теги: