Українська церква у Чикаго зібрала півмільйона доларів для поранених воїнів АТОУкраїнська святого Йосифа Обручника, м.Чикаго (США) - відносно нова українська парафія, і вже має храм, який неодноразово відзначали як визначну архітектурну будову. Раз на рік на її подвір’ї збирається до десяти тисяч українців на щорічний фестиваль «Uktoberfest». Це парафія, при якій діє найбільша кількість українських організацій і спільнот, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.


Настоятель храму отець Микола Бурядник розповів, як починалася і чим нині є одна з «найживіших» парафій у Америці, а також про допомогу, яку вони надсилають в Україну. Від початку війни на сході України миряни зібрали півмільйона доларів на гуманітарну підтримку поранених воїнів.

«Якраз в цей час у нас п’ятий воїн, який проходить реабілітацію в Америці. Це Леонід Хмельков, десантник 95-ї бригади, який був поранений у Донецькому аеропорту. Він перейшов 43 операційні втручання і ми прийняли його тут разом із нашими лікарями українського походження, які допомагають йому в реабілітації», – розповів о. Микола.

За словами отця-пароха, така благодійність не лише допомагає солдатам та їхнім родинам, а й дає змогу поєднатися українській громаді за океаном. «Ми надаємо їм фінансову допомогу, але ці хлопці допомагають і нам, – зазначив о. Микола Бурядник. – Як ми бачимо, це геройство і цей вчинок будують нас і заохочують єднатися і бути амбасадорами України у світі».

Про українську громаду в Чикаго розкажуть в програмі "Відкрита церква" у суботу, 25 лютого, о 14:10 на «5 каналі».

Теги: