"Ваше Блаженство! — звертаються віряни до владики Онуфрія. — Вже понад рік у в’язниці на окупованій території Донецької області утримується відомий вчений релігієзнавець Ігор Козловський, літня людина, якій 63 роки. Ані рідні, ані учні досі не знають, що з ним. Ігор Козловський не є правохоронцем, військовим чи журналістом. Він Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент Донецької обласної громадської організації «Центр Діскавері», керівник Міжнародного центру християнсько-мусульманського діалогу і співпраці. Звертаючись до Вашого пастирського милосердя, просимо Вас посприяти звільненню вченого".

Далі йдуть підписи Лани Самохвалової, Наталії Уманської, Наталії Павлусенко, Олексія Биканова та інших. Збір підписів триває на сторінці групи "За Єдину Помісну Церкву".

Як відомо, вже відбулося друге судове засідання у "Військовому Трибуналі на правах палати Верховного Суду ДНР" у справі Ігоря Козловського. "Його утримують в полоні вже 414 днів, звинувачуючи в тому, що він зберігав в книжковій шафі зі священними текстами різних релігій дві бойові гранати. У цій же кімнаті постійно перебував і його наполовину паралізований син з синдромом Дауна, що додає абсурдності і сміхотворності цим звинуваченням", - йдеться у повідомленні української співачки Джамали на сторінці акції #FreeKozlovskyy.

У грудні 2016 року УПЦ (МП) повідомляла про заслугу митрополита Онуфрія і його оточення у звільненні українського бійця з полону "ДНР". Щоправда, в Москві цю заслугу приписали насамперед Патріарху Кирилу.

Теги: