Автором фотовиставки «Подорож до Афону» є директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні (МІАСУ) Сергій Шумило.

Також організаторами заходу виступили Посольство України в Грецькій Республіці та Товариство української діаспори «Українсько-Грецька думка». Відкрила захід тимчасовий повірений у справах України в Грецькій Республіці Наталя Косенко. Перед присутніми виступив автор фотографій, директор МІАСУ Сергій Шумило.

На фотовиставці, присвяченій 1000-літньому ювілею давньоруського чернецтва на Афоні, представлені понад 50 його фоторобіт. На знімках можна побачити кадри з життя і побуту афонських ченців, внутрішнє убранство святогірських храмів, архітектуру і види афонських монастирів, скитів і келій, природу святої гори.

В рамках заходу відбулася презентація афонських видавничих проектів МІАСУ, виданих спільно з УПЦ. Комплекти книг, присвячених 1000-літтю перебування давньоруського чернецтва на Афоні, були передані в дар бібліотекам Афінського університету та інших установ.

На завершення заходу директор МІАСУ всім присутнім подарував іконки прп. Іоанна Вишенського Святогорця і Собору всіх святогірських преподобних.

Окрім представників Посольства України та української діаспори Афін, у заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ Греції, а також представники дипломатичного корпусу від посольств Литви, Словаччини та Грузії в Греції, представники грецьких підприємницьких, культурних і науково-освітніх кіл, засобів масової інформації.

Триватиме виставка понад місяць.  З благословення глави УПЦ митрополита Онуфрія такі духовно-просвітницькі заходи МІАСУ проводить у різних містах Європи.

Теги: