Урочисте відкриття однойменної алеї проходило за участю надзвичайного і повноважного посла Королівства Бельгія в Україні Люка Якобса, архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія, намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта, голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги, представників дипломатичного корпусу, влади, громадських і культурних діячів, киян та гостей міста.

Під час заходу звучали дзвони єдиного в Україні пересувного карильйону у виконанні Ірини Рябчун. Наприкінці офіційної частини була перерізана символічна червона стрічка, після чого усі присутні мали змогу скуштувати бельгійські вафлі і пройтись по алеї.

Рівно сто років тому Михайлівський Золотоверхий монастир став на довгі місяці домівкою в Києві для бельгійських солдат автобронедивізіону, які опинились у скрутному становищі після виведення з фронту «Галичина» під час Першої світової війни. А трохи раніше, у 1902 – 1905 рр., бельгійський капітал та інженерія зробили істотний внесок в будівництво системи канатної дороги для майбутнього київського фунікулеру. Витрати бельгійського акціонерного товариства, яке було власником київського трамвайного транспорту, досягали 230 тисяч рублів, що в ті часи було величезною інвестицією в електричний транспорт міста Києва.

Теги: