Свої вітання конференції через офіційних представників надіслали Вселенський патріарх, патріарх Олександрійський, патріарх Антіохійський, патріарх Єрусалимський, патріарх Грузинський, архієпископ Кіпрський, митрополит Варшавський і всієї Польщі та архієпископ Тиранський (Албанія). Привітав учасників і місцевий архієрей — митрополит Кісамський Амфілохій.

У перший день роботи конференції о. Георгій Коваленко, колишній спікер УПЦ, а зараз ректор київського Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, розповів учасникам про «Богословіє-онлайн і публічну теологію в інформаційну епоху».

Завершився перший день доповіддю ігумена Ватопедського монастиря святої гори Афон Єфрема.

Але найбільше учасників вразила історія і лист, який надійшов до організаторів від паралізованого ченця одного з грецьких монастирів. Цей чернець —  американець, який був професійним альпіністом, навернувся до віри і вирішив залишитися ченцем в одному з монастирів. Коли рішення було прийняте, в нього діагностували невиліковну хворобу, яка мала повністю паралізувати його за декілька місяців. Він прийшов до ігумена з цією новиною, і ігумен сказав, раз чоловік прийняв таке рішення — залишитися в монастирі, — то може це зробити.

Доглядати за сином приїхала мама. Сьогодні цей монах може рухати лише повіками очей. Саме в такий спосіб, за допомогою особливого програмного забезпечення, він може писати. Ось що він написав: «Молитва — це те, завдяки чому я можу спілкуватися з Богом. А інтернет — це те, завдяки чому я можу спілкуватися з людьми».

А ще він є одним з тих, хто слідкує за конференцією онлайн на сайті організаторів http://pemptousia.com

Робота конференції тривала чотири дні, до 21 червня. У ній взяли участь церковні ієрархи і священики з усього світу — 103 доповідачі з 18 країн. Вони говорили про цифрову екосистему як місце для нового засобу вираження П’ятидесятниці.

Теги: