Як повідомив митрополит Калліст в листі на ім'я правління МІАС, «я з щастям і вдячністю погоджуюся стати почесним головою Міжнародного інституту афонського спадщини».

Раніше, з моменту заснування в 2013 р. і до квітня 2018 р. почесним головою МІАС був відомий дослідник історії Афону, доктор історичних наук, професор Антоній-Еміль Тахіаос (Салоніки, Греція), який помер 10 квітня цього року.

Генеральний директор МІАС Сергій Шумило зазначив, що «митрополит Калліст дуже багато зробив і продовжує робити для популяризації спадщини Афона в усьому світі. Тісна дружба і співпраця з ним у нас тривають не один рік, він є членом редколегії видаваного МІАС наукового альманаху «Афонська спадщина» («The Athonite Heritage»), спільно з ним неодноразово проводилися різні наукові та просвітницькі заходи, а всі наші проекти і починання завжди знаходили живий відгук і підтримку з його боку. Тому обрання владики Калліста почесним головою нашої науково-громадської організації було природним продовженням плідної співпраці».

Відомий богослов і патролог митрополит Калліст (Уер) обраний почесним головою Міжнародного інституту афонської спадщини (Київ)

Крім того, офіційним представником МІАС в Великобританії обраний д-р Ніколас Феннел – автор книг з історії Афону, магістр мистецтв (Кембридж), доктор філософії (MA (Cantab), PhD), науковий дослідник, член університету Вінчестера (Research Fellow, University of Winchester), представник Міжнародного товариства «Friends of Mount Athos» (Оксфорд, Великобританія).

Теги: