"Окрім тривалої та насиченої історії, територія, на якій сьогодні знаходяться Держава Ізраїль та Держава Палестина, має ще один потужний вектор, направлений в майбутнє. Особливістю авраамічних традицій, історія яких напряму пов'язана з цією землею, є концепція лінійності часу. Світ був створений Всевишнім у минулому, а в певний момент у майбутньому нас чекає Великий Фінал, після якого історія цього світу буде завершена раз і назавжди. «Вічного повернення» або «нового циклу», що поверне людство в точку, де воно вже колись знаходилось, не відбудеться. А Кінець Світу, згідно з пророцтвами в іудейських, християнських та ісламських джерелах, буде мати певну географію, в якій територія Святої Землі стане головною сценою", - говориться в анонсі заходу.

"Ці пророцтва не лишились десь на узбіччі історії, а є живою реальністю для мільйонів вірян по всьому світу, яка формує не тільки їхнє бачення майбутнього, але й впливає на розуміння та трактування багатьох політичних та релігійних процесів, що відбуваються сьогодні на Близькому Сході та загалом у світі. Більш того, відмінності між іудейськими, християнськими та ісламськими поглядами на есхатологію, створюють додаткову низку конфліктів, які в майбутньому мають перспективу стати загальносвітовими. Про авраамічну есхатологію загалом, спільне та розбіжне у баченні Кінця Світу серед трьох авраамічних традицій, священну територію та арабо-ізраїльський конфлікт і поговоримо на лекції", - зазначають організатори події.

Лекція розпочнеться о 19.00 15 вересня в приміщенні літературного клубу «Пломінь», що знаходиться за адресою: провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан незалежності), Козацький Дім - 3 поверх. Вхід вільний.

Теги: