Дзюби намагаються нав'язати свої "традционные цінності" місцевим жителям, хрестяться як старообрядці, скрізь встановили таблички "Бабам только в юбках", "Проникновение считаем нападением" тощо. На дверях церкви прибили таблички "Пидарасам вход запрещен". Сусіди скаржаться на образи і побиття з боку новоселів. Також Дзюби без дозволу використовують зелені ділянки - близько 35 гектарів. Хочуть будувати ферму. Свої "володіння" позначили прапором з хрестом.

Голова Бучківської селищної ради Чернігівської області Світлана Цвіль заперечує надання дозвіл на такі дії родини Володимира та Ірини Дзюби.

Жителі села обурилися і звернулися до правоохоронців. Проти сім'ї було порушено кримінальну справу, після чого проведено обшук у їхньому будинку, де було виявлене величезна кількість літератури, надрукованої в Росії, а також електронні носії інформації.

П'ять років тому до цієї родини приїжджав російський підприємець Герман Стерлігов, нині "почесний громадянин ДНР", який не визнає кордонів Росії з Україною та Білоруссю. Дзюби пишаються своїми зв'язками з сім'єю Стерлігових та обмінюються з нею селянським досвідом.

До Володимир та Ірина Дзюби приєдналися ще кілька сімей з інших регіонів України, вони утворюють тут свою громаду, екопоселення.

Теги: