Як нагадує Луцька дієцезія, 27 грудня 2017 року тут відбулася знаменна подія – православне й католицьке духовенство на чолі з архієпископом УПЦ КП Рівненським і Острозьким Іларіоном перезахоронило рештки сестер кармеліток і благодійників їхнього монастиря, виявлені у двох розграбованих криптах під старим храмом. Спокій віднайшло сорок осіб. Цього року спільна молитва знову об’єднала священиків і вірян західного і східного обрядів.

У поминальному молебні взяли участь отець Гжегож Оважани, настоятель парафії святого Йоана з Непомук в Дубні, отець Марцін Цєсєльський, вікарій кафедральної парафії святих Петра і Павла в Луцьку, отець Володимир Пасека, настоятель Свято-Варварівського монастиря в Дубні, і віряни.

Монастир кармеліток у Дубні постав у другій половині XVII століття за сприяння княгині Теофілії Любомирської й Анастасії Чернецької. Після ліквідації львівського монастиря кармеліток 1782 року черницям дозволили перейти в дубенський монастир. На 1816 рік у дубенському Кармелі було 14 черниць і 13 послушниць. При монастирі мешкав священик.

1890 року монастир передали православним, які перебудували його та влаштувавши тут церкву святого Іова. 1920 року монастир знову повернули Католицькій Церкві, чоловічому ордену кармелітів, а незабаром він відійшов сестрам Провидіння, які відкрили при ньому школу для дівчат. У часи німецької окупації тут розташовувався німецький шпиталь.

З 1952 року приміщення монастиря використовували для онкодиспансеру, а з 2011 – для хоспісу. Зараз приміщення належать Українській Православній Церкві Київського Патріархату, у них розташований Свято-Варваринський монастир. У двох криптах під старим храмом містилися поховання, здебільшого черниць. Їх виявили ще 2011 року.

Теги: