Патріарх Філарет привітав Мустафу Джемілєва з 75-річним ювілеєм і нагородив його орденом святого Володимира Великого II ступеня. Разом зі патріархом участь у прийнятті взяв патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній та архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

На святкових заходах були також присутні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представники української і кримськотатарської влади, громадських організацій, надзвичайні і повноважні посли, поважні гості.

Крім того, глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав також привітав Мустафу Джемілєва з нагоди його 75-річчя. «Ви пережили багато жахливих речей. Годі уявити: сім судимостей, 15 років ув’язнення! Постійні судові процеси, брехливі звинувачення, підступні свідки… Голодування як можливість заявити світові про біль і страждання свого народу. Ваше життя - це постійна боротьба», – мовиться у привітанні.


Сьогодні для українців, пише Святослав, кримських татар і, зрештою, усього світу Мустафа є живим прикладом людини, яка дуже добре знає ціну понять «свобода» і «незалежність». «Своїм життям, більше ніж словами, Ви свідчите про необхідність бути вірним власному сумлінню, хоч би яких випробувань довелося зазнати», – сказано у листі.

13 листопада на урочистостях з нагоди 75-річчя Мустафи Джемілєва нагороджено медаллю «За служіння Ісламу та Україні» від ДУМУ «Умма».

У 2014 році Мустафа Джемілєв отримав одну з найбільших нагород УГКЦ – відзнаку імені блаженного Омеляна Ковча. «Цим ми засвідчили, що високо цінуємо Вашу жертву, складену в ім’я людини, Ваш «чин мужності підтримувати слабких перед силою ненависті». Хай приклад Вашого життя надихає молоде покоління», – побажав глава УГКЦ.

Напередодні у Київській міськдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди ювілею Мустафи Джемілєва. Президент України Петро Порошенко особисто привітав ювіляра вручивши орден Свободи.

Мустафа Джемілєв – політичний та громадський діяч СРСР і України кримськотатарського походження, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політв'язень, Народний депутат України, з 20 серпня 2014 р. Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу.

Теги: