Маючи приклад митрополита Андрея, який зробив великий внесок у розвиток не лише Церкви, а й соціального добробуту українського народу, фермерське господарство «Зарваниця АГРО», яке діє при Марійському духовному центрі, з благословення архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя (Семенюка) стало ініціатором створення сільськогосподарського обслуговувального кооперативу «Андрей». Поштовхом до відкриття цього об'єднання була співпраця з Львівською аграрною дорадчою службою. Два роки тому в Марійському духовному центрі відбувся семінар, який проводила ЛАДС на чолі з директором  Іваном Паньківим. Діяльність цієї служби спрямована на допомогу у вирішенні труднощів, які виникають перед фермерами у процесі створення кооперативів.

Свою роботу кооператив «Андрей» розпочав на території с. Вишнівчик. У майбутньому на основі кооперативу буде відкрито цех з переробки молочної продукції. Планується створити лінію з виробництва йогуртів, пастеризованого молока, твердого сиру та інших продуктів. Кооперація є ефективним механізмом забезпечення конкурентоспроможності малих та середніх сільських господарств. Завдяки цьому об’єднанню селяни матимуть можливість реалізовувати свою продукцію за достойну оплату.

На офіційному відкритті кооперативу були голова Теребовлянської районної державної адміністрації Юрій Ништа, начальник управління агропромислового розвитку Теребовлянської РДА  Лариса Донецька та голова Золотниківської об’єднаної територіальної громади Данило Бугай. Вони ознайомили членів кооперативу із перевагами, які надає цей рух та запевнили в підтримці з боку держави.

Нагадаємо, що минулого місяця Глінська пустинь УПЦ (МП) проводила в Києві ярмарок м'ясних продуктів та косметики монастирського виробництва.


Теги: