У лютому 2017 року такий Музей було зареєстровано як юридичну особу. Засновники Музею – Курія Львівської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви та отець доктор Севастіян (Степан Дмитрух) – директор Музею.

Твори сакрального мистецтва о. Севастіян Дмитрух збирав протягом трьох десятиліть за дорученням і з благословення митрополита Володимира Стернюка, передусім на території Львівської архієпархії, а також на території Франції, Німеччини, США, Канади та інших країн. Це найбільша збірка особистих речей митрополита Андрея. Церква і о. Севастіян також утримують і постійно розширюють іншу унікальну колекцію старовинних раритетів українського сакрального мистецтва «Студіон», яку ще у 1909 році започаткував митрополит Андрей. Зараз це понад 6000 предметів, датованих від XІV століття. «Студіон» є однією з найбільших у світі та найцінніших збірок українського сакрального мистецтва. Засновники безкоштовно передають ці безцінні збірки Музеєві.

Метою затвердженої в мерії Львова "Програму підтримки комплексу заходів, спрямованих на створення Музею митрополита Андрея Шептицького" є підтримка Музею на базі збірки творів сакрального мистецтва «Студіон» та інших. Музей зареєстровано в будівлях первинного сакрального призначення з XIX ст. – колишнього монастиря чернечого ордену реформатів та костелу Святого Казимира (зараз церква Блаженного отця Климентія Шептицького), які є єдиним комплексом на вул. М. Кривоноса, 1.

Музей створюють і заради просвітницької діяльності, щоб донести до львів’ян та гостей Львова інформацію про духовний, меценатський вклад митрополита Андрея в суспільне життя та національну свідомість, а також для експонування раритетів сакрального мистецтва, їх реставрації та зберігання.

Теги: