9 грудня відбудеться освячення реставрованого і реконструйованого святилища кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці. Урочисту літургію очолить глава УГКЦ.  

Єпископ Йосафат розповідає, що роботи з реконструкції храму лише починаються, як і довгий шлях розбудови і розвитку Чернівецької  єпархії.

Єпископ свідомий того, що парафіяльне життя в єпархії потрібно розвивати фактично з нуля. Так, історія УГКЦ на Буковині сягає XVIII століття, а перший греко-католицький храм було посвячено у 1821 році. Проте окремої єпархії чи екзархату там ніколи не було. У краї багато греко-католиків, але парафії часто не мають церкви як споруди, отець приїжджає раз чи два рази на тиждень.

«Розвиток Церкви на парафіях потрібно починати не з церкви, а з парафіяльного будинку, де можна проводити і службу, й катехитичні класи, де міг би жити священик з родиною, – заявив єпископ. – Потрібно бути з громадою 24 години на добу. Нехай ця громада маленька, 20 мирян, але і це – велика цінність перед Богом. Якщо священик лише приїжджає, нехай і порівняно часто, – це вмирання парафії. Наша справа – сіяти, Бог буде судити наші наміри і зусилля, результат і жнива – в  його руках…».

Теги: