Нагорода «Світло Справедливості» – за моральне й духовне лідерство, заснована у 2010 році при Українського католицького університету (УКУ) канадкою українського походження Анастасією Шкільник, на пам’ять про її батька, міністра уряду УНР Михайла Шкільника. Її мета – привернути увагу до морального дискурсу й впливу людей, які керуються моральними цінностями. Це визнані авторитети – як лауреати премії  Євген Сверстюк і Мустафа Джемілєв, і студенти-стипендіати, які намагаються щось змінювати навколо себе. На переконання Анастасії Шкільник, саме брак моральних цінностей є коренем проблем, які вона бачила в Україні.

«Ця нагорода не є п’єдесталом для звеличення певної особи, це нагода для промовляння конкретних цінностей, які люди засвідчують своїми вчинками, – каже керівник Інституту лідерства та управління УКУ Наталія Бордун. – Співзасновники премії - Анастасія Шкільник та владика Борис Ґудзяк. У її рамках існує також стипендія для студентів УКУ – небайдужих, принципових, з цілісним ціннісним стержнем…»

За словами Наталії Бордун, саме поняття лідерства в нинішньому розумінні девальвувалося: на нейтральну конотацію цього поняття наклалися додаткові змісти, які надають йому тренди надуспішності (бізнесовий аспект). Проте справжній лідер, за її словами, – як провідник, веде за собою не так силою голосу чи сили, як власним прикладом, своїми вчинками і позицією як свідченням моральності.

Теги: