Обговоривши нещодавні події Об’єднавчого Собору та створення єдиної помісної Православної Церкви України, представники діаспори привітали владику з обранням на предстоятельство нової Церкви та побажали Божого благословення та допомоги у несенні цього нелегкого послуху, який поклала на його плечі українська паства і духовенство.

У свою чергу митрополит Епіфаній, подякувавши за теплі слова, наголосив, що Православна Церква України не забуває своїх духовних чад, які проживають далеко за межами України і завжди буде піклуватися про них.

Предстоятеля ПЦУ привітали представники Світового конгресу українців та посол США

Також сторони обмінялися думками щодо вирішення проблем на Донбасі. Владика запевнив, що єдина Церква сприятиме умиротворенню воєнного конфлікту ти прискорить миротворчий процес.

Того ж дня посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович зустрілася у Михайлівському Видубицькому монастирі з митрополитом Епіфанієм.

Митрополит подякував США за зусилля, спрямовані на захист свободи віросповідання в усьому світі, а відтак - за підтримку права православних в Україні на незалежну Церкву, згідно до власного вибору. Також владика подякував за отримані раніше привітання і розповів про перші кроки в якості предстоятеля.

Сторони обмінялися думками з низки питань, пов‘язаних з практичними аспектами постання єдиної Помісної Церкви.

Теги: