Під звуки дзвонів предстоятеля на подвір'ї храму зустрів керуючий Дніпровською єпархією єпископ Симеон. Разом з численним духовенством і вірними, владика Симеон привітав митрополита Епіфанія з першим, після Об'єднавчого Собору, архіпастирським візитом.

У храмі був відслужений подячний молебень, на якому присутні піднесли свої молитви до Бога. Після спільного моління митрополит Епіфаній виголосив вітальне слово, у якому привітав українців з визначною подією – Об’єднавчим Собором. «Ми змогли об’єднати три гілки українського Православ’я в єдину помісну православну Церкву. Ми змогли засвідчити, що ми можемо об’єднатися і створити в Україні єдину помісну Церкву нашими спільними зусиллями» - сказав митрополит.

Також до усіх присутніх в храмі звернувся президент України Петро Порошенко. Він порівняв об'єднання Українських Церков з проголошенням незалежності України в 1991 році: «Безумовно, ця подія церковна, але це і подія державна. Бо наявність власної незалежної церкви точно порівнюється з Актом державної незалежності: як в грудні 1991 року з Актом проголошення незалежності України наша держава отримала незалежність, так і зараз з проголошенням єдиної української церкви завершується будівництво незалежної держави. Тому що без незалежної церкви не може бути незалежної держави».

Керуючий Дніпровською єпархією єпископ Симеон подякував предстоятелю Української Православної Церкви, главі держави, а також усім меценатам, благодійникам, працівникам і вірним єпархії.

Під час спільної молитви у храмі були присутні меценат Дніпропетропетровської єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Петровський, меценат і благодійник Еміль Арутюнян, директор, художній керівник першого в Україні драматичного національного театру ім Т. Шевченка Оксана Петровська, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, мер м. Дніпра Борис Філатов, інші високопосадовці, громадськість, діти-інваліди, парафіяни і вірні Православної Церкви України.

Після цього митрополит Епіфаній разом з єпископом Симеоном оглянули церковну територію і поклали квіти до пам’ятного знаку спорудженого в пам’ять про загиблих за волю і незалежність України військових.

Теги: