Юрій Луценко привітав главу УГКЦ та всіх греко-католиків з Різдвом Христовим і висловив свою повагу до Церкви. Під час зустрічі предстоятель УГКЦ заторкнув питання, яке є одним зі складових соціального вчення УГКЦ, – верховенство права в Україні. «Бо без верховенства права, без подолання правового нігілізму, який часто існує серед громадян України, неповагу до закону, дуже важко будувати справедливу незалежну вільну державу», – зауважив Святослав.

Сторони також відзначили, що сьогодні в суспільстві панує різне поняття, що таке справедливість. Часто справедливість сприймається як щось, що дозволяє вирішити тільки приватні справи чи захистити приватну позицію. «І в культурі, де немає поняття об'єктивної істини, іноді непросто говорити про об'єктивну справжню справедливість», – вважає предстоятель УГКЦ.

Юрій Луценко зауважив, що певною мірою є такий феномен, коли сама процедура судочинства і процесуальність затьмарює собою розуміння істинної справедливості. За його словами, для державних чиновників часом важливіше дотриматися процедури, усіх процесуальних її вимог, ніж справді звершити те, що є об'єктивно, усім зрозуміло як щось, що є справедливе.

Сторони погодилися в тому, що сьогодні люди чекають певних змін, чекають чітких прикладів боротьби з корупцією. І люди хочуть бачити приклади дотримання верховенства права, зокрема представниками структур, які покликані вершити справедливість в Україні.

«Тож має відбутися реформа судочинства, щоб ми могли вершити справедливий суд, а відтак істинна справедливість могла бути утверджена в Україні. Це є мета, до якої ми повинні всі спільно йти», – резюмував Святослав.

Теги: