До новообраної управи конгресу входять Стефан Романів, перший заступник президента СКУ, Анна Кісіль, другий заступник президента СКУ, Андрій Футей, третій заступник президента СКУ, Павло Садоха, регіональний представник СКУ в Західній Європі, Віра Коник, регіональний представник СКУ в Східній Європі та Сергій Касянчук, директор представництва СКУ в Україні.

У зустрічі глави ПЦУ і керівництва СКУ також взяв участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) та перший проректор Київської православної богословської академії о. Олександр Трофимлюк.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи співпраці між Православною Церквою України та Світовим конгресом українців. Було прийнято ряд рішень і стратегічних планів, які покликані поглибити зв’язок між світовим українством і об’єднаною Українською Церквою.

Під час зустрічі глави УГКЦ з проводом СКУ сторони теж обговорювали шляхи співпраці між Українською Греко-Католицькою Церквою та Світовим конгресом українців.

ПЦУ та УГКЦ співпрацюватимуть з новообраним керівництвом Світового конгресу українців

"У розмові було підкреслено, що УГКЦ фактично є основою українського світу, тобто основою єдності українців, які живуть у різних країнах світу, але плекають свою тотожність як національну, культурну, так і релігійну. Сторони погодилися, що і УГКЦ, і СКУ мають разом йти за українцями та давати їм належну душпастирську опіку. А також допомогти їм зберегти свою культурну і національну тотожність", - говориться на сайті УГКЦ.

Також глава УГКЦ з очільниками СКУ обговорили, як можна краще скоординувати мирянський рух, який би міг втілювати традиційне гасло патріархального руху «За єдність Церкви і народу». «У сьогоднішніх обставинах, у яких живе Україна, у яких живе світове українство це гасло набирає нового глибокого змісту і є своєрідним пророчим завданням, яке нам залишив Патріарх Йосиф», – сказав предстоятель УГКЦ.

На кінець зустрічі Святослав подарував Павлові Ґроду ювілейну медаль з нагоди тисячоліття Софії Київської. «Мудрість Київської Церкви, яка лягла в основу нашої державності і нашої національної і церковної тотожності є сьогодні тим фундаментом, на якому ми можемо будувати наше майбутнє», – пояснив глава УГКЦ. Також усім учасникам подарували пам’ятну медаль з нагоди освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ, «бо саме цей собор є сьогодні унікальним осердям українського світу».

Теги: