ІІ Міжнародний відкритий екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства організовують Центр душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської архієпархії УГКЦ і Львівська міська федерація шахів.

Змагання проводять з метою підняття патріотичного духу, популяризації шахів, налагодження дружніх взаємин між духовенством із різних регіонів України та сусідніх країн, вдосконалення спортивної майстерності.

«Цьогорічні змагання приурочуємо до 5-ї річниці вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні, – зазначив о. Михайло Цегельський, керівник Центру душпастирства розвитку фізичної культури і спорту Львівської архієпархії УГКЦ. – Проведення турніру передбачає налагодження співпраці з християнськими спільнотами різних єпархій у сфері спорту, культури та освіти. Сьогодні одним із найважливіших засобів покращення якості життя та здоров’я молоді є заняття фізичним вихованням і спортом. Зокрема, своїм прикладом хочемо заохотити молодь до фізичної культури, а відтак сприяти більш ефективному розвитку спорту в нашій країні».

До участі у змаганнях допускається духовенство (священики, диякони, семінаристи, монахи, монахині інші) від УГКЦ, РКЦ, ПЦУ, протестантських церков, юдеїв з України, а також представники духовенства (християнських Церков та юдеїв) з інших країн світу.

Турнір відбудеться за швейцарською системою в 9 турів. Переможців змагань визначатимуть за найбільшою кількістю набраних очок. За однакової кількості набраних очок місця визначатимуть за додатковими показниками. Головний суддя – міжнародний арбітр ФІДЕ Олександр Прохоров.

Реєстрація учасників триває до 15 лютого 2019 року.

А 21 лютого в гірськолижному курорті «Буковель» відбудуться між'єпархіальні змагання з лижного спорту серед священнослужителів. Перші такі змагання у 2013 році започаткував єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло. Для популяризації здорового способу життя серед вірян турнір проводять й до сьогодні.

Традиційно змагання відбуваються після Стрітення Господнього. Розпочинають їх архієрейською літургією в парафіяльному храмі села Поляниця.

Теги: