«На священиків, які перейшли в Православну церкву України, чиниться тиск ієрархом Російської церкви в Україні митрополитом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном. Він розсилає духовенству смс-повідомлення з погрозами і закликами до покаяння. Також митрополит Віссаріон попереджає, що в громади, які перейшли від нього, будуть прибувати російські священики і люди, які «можуть допомогти покаятися», - йдеться в повідомленні прес-служби Житомирської єпархії ПЦУ, яку цитує 10 лютого "Слово і Діло".

Зазначено, що про дії митрополита Віссаріона в Україні поінформував секретаря Житомирської єпархії ПЦУ протоієрея Павла Ядчішина ієрей Владислав Сеник, який недавно перейшов в ПЦУ з УПЦ (МП). Як уточнили в єпархії, тиск з боку митрополита Віссаріона точиться на релігійні громади с. Гранітне, с. Маклаївка, с. Федорівка Малинського району та інших районів Житомирської області.

У ці ж дні, 6 лютого, сайт УПЦ (МП) поставив новину "На Закарпатті рейдери погрожують священику УПЦ викраденням сина". У тексті говориться: "Благочинний Ясенянского округу Хустської єпархії УПЦ отець Віталій Кремінь отримав погрози від націоналістів і прихильників Київського патріархату, які захопили храм святого Георгія Побідоносця в селищі Ясіня Рахівського району Закарпатської області. На захопленні храму рейдери не зупинилися і стали погрожувати священику викраденням сина". Більше нічого про ці погрози (хто і в якій формі висловлював, інші подробиці) не наводиться, зате є посилання на анонімний сайт "СПЖ".

Теги: