Церемонія після південного залпу зброї розпочалася урочистим внесенням Андріївського прапора, державного прапора РФ і прапора Севастополя ротою почесної варти під гімн держави-агресора у виконанні оркестру «Чорноморського вищого військово-морського училища ім. П.С. Нахімова».

Після вітальних слів депутатів Державної Думи РФ, представників місцевого «уряду» і «законодавчого зібрання» та Чорноморського флоту відбувся чин освячення спеціально виготовленої закладної дошки та копії кормового Георгіївського прапора, який звершив благочинний Севастопольського округу УПЦ (МП) протоієрей Сергій Халюта, який заявив: «Пам'ять про великий подвиг брига «Меркурій» зберігається у наших серцях з покоління у покоління, імена екіпажу передаються з роду в рід, а отже, їхні дії були правильними. У цей день ми ще раз стверджуємо, що будемо передавати своїм нащадкам пам'ять про безсмертний подвиг російської зброї...».

Напередодні, 7-8 лютого, помічники Севастопольського благочинного Кримської єпархії УПЦ (МП) о. Михайло Вікторов і о. Стефан Сломчинський висловили вдячність президенту Росії В. Путіну та місцевій «владі» за сприяння ініціативам РПЦ в окупованому місті та пообіцяли духовну підтримку представникам окупаційної Росгвардії.

Теги: