У рамках перебування української делегації в Салоніках було проведено низку зустрічей, зокрема, з місцевими культурними й релігійними діячами та відвідано сільськогосподарські підприємства, з метою обміну позитивним досвідом ведення господарської діяльності в регіоні.

Знаковою була зустріч з єпископом Аморійським Нікіфором, ігуменом Священного Царського Патріаршого і Ставропігійного Монастиря Влатадон. Відвідання високою українською делегацією монастиря, який входить до переліку світового спадку ЮНЕСКО, збігається з третьою річницею започаткування проекту Консульства спільно з вказаним монастирем щодо здійснення богослужінь для української громади українською та церковнослов’янською мовами. Служби проводяться з благословення Вселенського патріарха Варфоломія на щомісячній основі та у визначні свята в історичному храмі святого Миколая Орфаноса (заснований у 14 сторіччі) та звершується одним зі священників монастиря - українцем о. Юрієм (Гнатів).

У ході зустрічі сторони обговорили перспективи подальшого співробітництва у культурно-гуманітарній сфері. Користуючись нагодою, голова української делегації С. Кубів привітав єпископа Нікіфора із п’ятиріччям ігуменського служіння в монастирі.

9 лютого відбулася зустріч першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі України С. Кубіва з місцевою українською громадою, яка цього дня відзначала другу річницю створення першої громадської організації українців у Північній Греції «Джерело», а також зібралася з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної сотні. Під час зустрічі С. Кубів передав голові організації «Джерело» Віті Плоскінній українські навчальні посібники та художню літературу для дитячої бібліотеки громади.

"З Єпископом Аморійським Нікіфором у Патріаршому Старопігійному Монастирі, де також зустрівся з українською громадою у Салоніках. Молилися разом за мир в Україні", - прокоментував фото з події 9 лютого Степан Кубів у Фейсбуці.

Як повідомляла "Релігія в Україні" , 30 січня 2016 року в стародавньому грецькому ставропігійному Патріаршому монастирі Влатадон (грец. Μονή Βλατάδων) з ініціативи священноначалля обителі, Консульства України в Салоніках і української громади міста була здійснена перша літургія українською мовою. В одному з найбільших міст Греції, Салоніках, було утворено першу українську православну парафію під омофором Константинопольського Патріархату.

До цього українські віруючі в Греції змушені були ходити в грецькі або російські храми, або ж в українські храми УГКЦ. Причому до останніх, через відсутність українських православних храмів, змушені були ходити і багато православних українців, які бажали молитися українською мовою. Тепер у православних українців Греції є свій канонічний український прихід під омофором Вселенського (Константинопольського) Патріархату.

Теги: