Насамперед владика Йосиф Мілян у своєму річному звіті закцентував на найважливіших подіях та звершеннях відділу. Серед них були згадані: відзначення 20-тиліття заснування української церковної спільноти в Афінах (Греція), що відбулося впродовж 9–14 травня 2018 року; участь у пленарному засіданні Ради організацій Конгрегації для Східних Католицьких Церков (РОАКО) та аудієнція з папою Римським Франциском, що проходила протягом 20–24 червня 2018 року; проведення VIII Спецкурсу місійного служіння для семінаристів старшокурсників у с. Зарваниця (Тернопільська область), 26 червня — 1 липня 2018 року, на якому взяли участь 90 семінаристів і в останні 3 дні 30 дівчат; проведення VIII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів на тему «Покликання до священичого і монашого стану: Яким чином допомогти його віднайти серед молоді мігрантів» у м. Сигіт (Румунія) 16–19 липня 2018 року, в якому взяли участь 22 священики і монахиня; організація та проведення ІІ Форуму мігрантів Центральної та Західної Європи на тему «Діти і молодь в умовах творення новітньої української діаспори в Європі. Виклик і можливості для Церкви» у м. Рим (Італія) впродовж 5–7 жовтня 2018 року, на який прибули 130 делегатів з 15 країн. Окрім того, за минулий рік ПМВ провів візитації спільнот в таких країнах як Естонія, Латвія, Фінляндія, Угорщина, Греція, Об’єднані Арабські Емірати та Іспанія, а саме область Каталонія, де відбулися зустрічі з єпископами 8 дієцезій.

Також владика підкреслив вдалий початок цього 2019 року, адже протягом січня-лютого Пасторально-міграційний відділ УГКЦ відвідав усі семінарії в Україні, де провів представлення потреб місійного служіння за кордоном. Відтак в рамках відзначення Х Ювілею ПМВ, в Патріаршій Курії в Києві та у Львові відбулися представлення напрацювань Відділу.

Підсумовуючи свій виклад діяльності, владика Йосиф Мілян зазначив, що за час праці Відділу щорічно відбуваються 10 поїздок-візитації, за стараннями ПМВ на служіння були скеровані 32 священики, з 44 країн Європи та Азії, які знаходяться під опікою ПМВ, в 18 країнах налагоджене стале служіння (крім Італії), де сьогодні душпастирює 80 отців. Голова ПМВ також засигналізував владикам Синоду УГКЦ, що є потреба ще бодай 20–30 священиків для країн під опікою ПМВ. За старанням ПМВ, вже є 5 семінаристів, які закінчують свої студії в духовних семінаріях у м. Мадрид (Іспанія), у м. Сетубол та м. Евора (Португалія) і цього року знову планується набір 10 семінаристів.

Серед планів вже на цей рік владика озвучив про відкриття діяльності церковної громади в ПАР (березень 2019); візитації в Естонію, Латвію, Литву, Угорщину, Ізраїль, Іспанію, Португалію; ІХ Духовно-формаційний семінар для священиків Іспанії та Португалії (Іспанія, 13–17 травня); ІХ Спецкурс місійного служіння (Дрогобич-Гирівка, 24–30 червня); Духовно-формаційний семінар в Боснії (15–18 липня) і приготування до наступного Форуму мігрантів Європи, що відбудеться у 2020 році.

У свій Ювілейний десятий рік діяльності Пасторально-міграційний відділ Української Греко-Католицької Церкви вже володіє рядом здобутків, які й спонукають рухатися та розвиватися надалі, несучи світло Христового Євангелія до вірних нашої Церкви, де б вони не перебували, що й підкреслили на завершення презентації владики Постійного Синоду УГКЦ.

Теги: