Хоча семінарія заснована Синодом УПЦ (МП) у 2006 році (до того вона мала статус духовного училища), при заході на сайт семінарії http://crimea-seminaria.ru, який розташовано у російській доменній зоні .ru, ніщо не нагадує про приналежність навчального закладу до УПЦ (МП).

Семінарія УПЦ (МП) інтегрується в "єдиний освітній простір Російської Федерації"

Водночас на сайті міститься банер з посиланням на Навчальний комітет РПЦ. У розділі «Новини» опубліковано також привітання голови цього комітету РПЦ, протоієрея Максима Козлова, до митрополита Лазаря та співробітників і студентів кримської семінарії з нагоди її свята. Проте нема ніякої інформації, пов'язаної з Учбовим комітетом УПЦ (МП).

На електронному ресурсі семінарії серед багатьох документів розміщено устав цього закладу, в якому все ж можна знайти згадку про УПЦ (МП), а саме: у переліку документів і вказівок, якими керується семінарія, в першу чергу називаються документи РПЦ і в другу чергу — УПЦ (МП).

Більше того, "Дорожная карта развития на 2018-2021 годы", яка прийнята Вченою радою семінарії 1 жовтня 2018 р., намітила таку стратегічну мету семінарії: "Стратегическая цель – использование  ресурсов и научно-образовательного потенциала Таврической духовной семинарии для формирования в Республике Крым системы духовного образования, интегрированной в научно-образовательное пространство Русской Православной Церкви и в единое образовательное пространство Российской Федерации".

Навчальні програми семінарії вже передбачають вивчення російської мови і літератури, історії Росії, предмету "Найновіші нормативні документи РПЦ".

Зокрема, історія Росії ("Історія Вітчизни") охоплює вивчення понять "Россия и «Русский мир»", "теория «Москва – Третий Рим»", при цьому традиційне історіографічне поняття «Киевская Русь» замінюється на «Древняя Русь». Серед інших цікавих тем: "Основание Москвы в 1147 г. Владимиро-Суздальская земля как территориальная основа формирования русского народа... Принципиальные отличия в геополитической ориентации Александра Невского и Даниила Галицкого. Преимущества евразийской модели... Россия – ядро геополитической консолидации Русского мира. Историческое значение воссоединения Крыма с Россией 2014 г. Россия – ключевой гарант глобальной стабильности".

Теги: