Зокрема, 24 січня на запрошення спостерігачів Одеського Офісу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні представники Одеської єпархії протоієрей Євген Гутьяр і протоієрей Сергій Дмитрієв взяли участь у двосторонній зустрічі, присвяченій конфліктам навколо храмів УПЦ (МП) в Одеській області.

"Головною темою стало вигнання настоятеля і громади зі Свято-Кирило-Мефодіївського храму при Військовій Академії одностороннім рішенням керівництва військового навчального закладу. Настоятель цього храму протоієрей Сергій Дмитрієв розповів про етапи відновлення зруйнованого в безбожний час храму, а також про хронологію подій, що призвели до позбавлення віруючих права на молитву у своїй святині. Особливо було відзначено той факт, що ніяких обґрунтувань для видворення громади з боку керівництва Військової Академії віруючим пред’явлено не було", - зазначає сайт УПЦ (МП).

Також на зустрічі були порушені "питання про провокації, пов’язані зі спробами переведення в інші неканонічні юрисдикції храмів Одеської єпархії УПЦ з боку активістів націоналістичного спрямування. Спостерігачам була надана об’єктивна інформація про дії активістів, яка, по суті, є провокативною діяльністю, що ґрунтується на дезінформації та наклепах, націлених на розгойдування суспільно-політичної ситуації, порушення міжконфесійного миру і рейдерського захоплення парафій", наголошує сайт УПЦ (МП).

Представники Одеської єпархії заявили про те, що священнослужителі та віруючі УПЦ (МП) суворо дотримуються норм законодавства України, на підставі яких "готові до попередження будь-яких спроб порушення своїх релігійних прав і недопущення рейдерського захоплення своїх святинь із метою переведення їх в неканонічні структури".

Зустріч священнослужителів і спостерігачів місії ОБСЄ була завершена взаємними побажаннями успішної діяльності, націленої на зміцнення основ миру і добросусідства в регіоні.

Також 24 січня на території Вознесенського єпархіального управління (Миколаївська обл.) відбулася зустріч правлячого архієрея єпархії з представниками ОБСЄ в Україні. Під час зустрічі були обговорені актуальні питання релігійної життєдіяльності в Україні. "Владика Алексій акцентував увагу на необхідність дотримування прав віруючих і неприпустимість рейдерських захоплень храмів Української Православної Церкви", - пише сайт УПЦ (МП).

31 січня в Херсонському єпархіальному управлінні митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн зустрівся з представниками Херсонської групи місії ОБСЄ. "В ході бесіди, яка пройшла в теплій дружній атмосфері, були обговорені актуальні питання взаємовідносин між Церквою і державою", - пише сайт УПЦ (МП).

Напередодні, 28 січня, представники моніторингової Місії ОБСЄ відвідали с. Руде Село Володарського району Київської області в Україні, де виникла конфліктна ситуація навколо місцевої Свято-Троїцької церкви. Настоятель храму священик Ігор Безоглюк розповів представникам Місії історію відновлення споруди та просив сприяти захисту конституційних прав вірних Свято-Троїцької парафії.

8 лютого спеціальна місія Організації з безпеки і співпраці в Європі відвідала храм на честь преподобного Олексія Карпаторуського в Запоріжжі, в якому в ніч з 5 на 6 лютого вандалами був здійснений підпал і напис нацистської символіки. Духовенство єпархії подякувало спостерігачам спеціальної місії ОБСЄ в Україні за співпрацю і взаєморозуміння. В єпархії сподіваються, що світову громадськість сповістять про напади вандалів на храми УПЦ.

11 лютого в Свято-Успенській Почаївській лаврі відбулася зустріч насельників лаври та кліриків Тернопільської єпархії з представниками моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Під час зустрічі були розглянуті та обговорені питання релігійного життя на території Тернопільської єпархії УПЦ (МП) та щодо ситуації, яка склалася навколо Почаївської лаври.

Обговорювалися актуальні питання правових відносин між державою та Церквою та про порушення прав віруючих УПЦ (МП): "силові захвати храмів УПЦ прихильниками новоутвореної релігійної структури (ПЦУ), бездіяльність державної влади по забезпеченню охорони прав віруючих УПЦ, факти фізичного насилля щодо священників та вірних УПЦ".

Як пише сайт УПЦ (МП). "представникам Місії братією Лаври та священниками Тернопільської єпархії було передано інформацію з доказами про порушення прав і свобод вірних УПЦ. Сторони досягли домовленості про подальшу співпрацю для забезпечення міжконфесійного миру та стабільності в країні".

12 лютого архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій провів зустріч із представниками моніторингової місії ОБСЄ, що була присвячена релігійній ситуації в Україні у зв’язку зі створенням ПЦУ. Новопризначений правлячий архієрей Вінницької єпархії УПЦ (МП) розповів представникам ОБСЄ про складну міжконфесійну ситуацію на Вінниччині, про дискримінацію та утиски. "Зокрема архієпископ Варсонофій навів факти насильницьких дій прихильників «ПЦУ» відносно віруючих і духовенства, а також порушення прав і свобод громадян та випадки примусового переведення парафій до новоствореної структури", - зазначає сайт УПЦ (МП).

Як раніше повідомлялося, через сюжет про приїзд архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія на Вінницьку кафедру УПЦ (МП), що вийшов у новинах на регіональному каналі «UA: Вінниця» та був звинувачений в однобокості, автор-журналіст отримав догану, а шеф-редактор новин філії мусив був звільнитися.

Така реакція Департаменту зв’язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) на відеосюжет про приїзд до Вінницької єпархії УПЦ (МП) новопризначеного архієрея виникла вже через місяць, як він вийшов. 16 січня цей сюжет було розкритоковано автором видання «Детектор медіа», зокрема названо «піар-сюжетом» і «ганебною джинсою, яка посіє неправду в чиїсь голови», та подано скаргу до Національної Суспільної радіокомпанії України.

Претензія до сюжету полягала в тому, що у матеріалі розповідалося лише про життя УПЦ (МП) і нічого не було сказано про ПЦУ.

Керівництво НСТУ погодилося зі своїми колегами та покарало своїх журналістів. Крім того, команда Суспільного мовника ще й попросила вибачення у глядачів та слухачів і підкреслила, що «у сюжеті не надано критично важливої інформації про приєднання до Православної церкви України митрополита Симеона та не наведено фактів, що передували приїзду архієпископа Варсонофія у Вінницю».

13 лютого митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (Вінницька обл.) провів зустріч із представниками моніторингової місії ОБСЄ, яка була присвячена релігійній ситуації в Україні, що склалася у зв’язку зі створенням ПЦУ і наданням їй Константинопольським патріархом томосу. Зокрема під час зустрічі митрополит Іонафан навів факти дискримінації прав і свобод релігійних громад УПЦ (МП) в Тульчинській єпархії. У зустрічі зі спостерігачами ОБСЄ з боку Тульчинської єпархії також взяли участь єпископ Ладижинський Сергій, благочинні Бершадського, Немирівського та Тульчинського церковних округів священики Олег Мураховський, Василій Гончарук та Василій Ковач, а також завідувач канцелярії протоієрей Олександр Палисюк.

Теги: