Владика Борис стане сьомим архієпископом і митрополитом Філадельфійської митрополії УГКЦ. Його інтронізація відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії. Її здійснить глава УГКЦ.

Філадельфійська архієпархія УГКЦ у США була вакантною відтоді, як 16 квітня 2018 року повідомлено про те, що папа Франциск прийняв зречення з уряду тодішнього архієпископа і митрополита владики Стефана Сороки.

Владика Борис Ґудзяк дотепер очолював єпархію Святого Володимира Великого, що служить вірним греко-католикам у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, з 19 січня 2013 року.

Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті в Сиракузах та в Римі під омофором патріарха Йосифа Сліпого. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті.

Протягом шести років служіння владики Бориса кількість парафій і душпастирських осередків єпархії зросла з 20 до 44, а священиків - з 9 до 23-х. Уперше в історії УГКЦ єпархія налагодила систематичну душпастирську діяльність в Нідерландах, Швейцарії та Люксембурзі. У 2013 році на кошти українських жертводавців єпархія придбала храм у містечку Санліс під Парижем, де в XI столітті мешкала донька князя Ярослава Мудрого Анна, королева Франції. Там діє парафія Святих князів страстотерпців Бориса і Гліба та Культурний центр Анни Київської. Спільними зусиллями духовенство та миряни розробити душпастирський план «Христос - наша надія», який зараз втілюється в єпархії.

Владика Борис Ґудзяк також є президентом Українського католицького університету (Львів).

Теги: