«Ми одні з перших поїхали з Криму й оселилися на Вінничині, де мешкаємо вже протягом п’яти років. Тут народилися мої братик і сестричка, — розповідає дівчинка. — Українською мовою я володію, адже в школі часто вивчала вірші українських авторів і виступала на конкурсах, попри те, що навчання у школі в Криму проводилося російською. Удома ми розмовляємо російською і кримськотатарською, вивчаємо арабську, а в школі я розмовляю українською і вивчаю англійську. Українська мова мені подобається, люблю творчість поетів Симоненка, Сосюри, залюбки читаю твори Шевченка», — цитує Рубію Мухтарову видання "Depo. Винница".

Рубію легко впізнати серед однокласників. Стримана і врівноважена, дівчинка носить хустку, довгу спідницю. На Вінничині родина Мухтарових, як і решта переселенців, оселилася майже п’ять років тому, після анексії Криму Росією. У Новій Греблі дівчинка швидко «прижилася» й удосконалила знання з української мови.

«Дівчинка дуже відповідальна, серйозна. Вона завжди виконує всі завдання, — каже вчителька української мови і літератури Світлана Ліщук. — Має відмінні знання не лише з української мови і літератури, а й демонструє успіхи у вивченні інших предметів».

У школі Нової Греблі навчається сорок п’ять дітей із сімей переселенців.

Теги: