Про плани проведення добудови розповів заступник головного інженера з нових блоків Хмельницької АЕС Геннадій Самосєй, який зазначив, що будівельна готовність третього та четвертого енергоблоків ХАЕС становить 75% та 28% відповідно. Також було озвучено ціну питання, яка за попередніми оцінками складає 72 мільярди гривень.

Очільник церковної екологічної інституції Володимир Шеремета висловив занепокоєння стосовно численних ризиків, які супроводжують історію атомної енергетики, і поставив питання щодо механізмів гарантування безпеки та відшкодування. Доктор Шеремета висловив також фаховий сумнів щодо економічного обґрунтування дешевизни струму, виробленого на АЕС, зауваживши, що при цьому до загальної калькуляції не враховується низка факторів, як наприклад заходи з безпеки, обслуговування та демонтажу після проектного терміну експлуатації і захоронення радіоактивних відходів.

Керівник Екобюро УГКЦ констатував: «Питання енергозабезпечення – це передусім питання стратегічного планування та вибору існуючих альтернатив згідно з критеріями безпеки, економічної доцільності, впливу на довкілля, блага людини і сталого та цілісного розвитку суспільства». Таким чином: «більш мудрим, економічним, а також соціально та екологічно відповідальним було б відповідне інвестування у відновлювальну енергетику, підвищення енергоефективності та впровадження заходів з енергозбереження».

Коментарі та зауваження до звіту ОВД щодо добудови 3-го та 4-го енергоблоків на ХАЕС можна надіслати до Мінприроди за адресою m.shimkus@menr.gov.ua

Теги: