У розмові зі Святославом папа поцікавився ситуацією в Україні, висловив слова підтримки та уділив своє благословення для українського народу.

УГКЦ на всесвітньому саміті ієрархів Католицької Церкви представляв верховний архієпископ Святослав. Він неодноразово заявляв про політику “нуль толерантності”, прийняту в Католицькій Церкві з метою захисту неповнолітніх.

У Католицькій Церкві було затверджено низку необхідних заходів, які стають програмою захисту неповнолітніх не лише для церковних спільнот, але й для всього суспільства.

Комісія у справах душпастирства молоді Римо-Католицької Церкви в Україні оприлюднила документ «Основні положення щодо трактування випадків статевого зловживання стосовно неповнолітніх з боку духовенства», прийнятий на спільному засіданні Конференції єпископів Римо-Католицької Церкви та Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства Української Греко-Католицької Церкви у листопаді 2018 року.

Мета цього документа чітко висловлена єпископами вже у вступних розділах: «Ці Основні положення містять у собі основні вказівки для єпархіальних/дієцезіальних єпископів і вищих настоятелів інститутів богопосвяченого життя, відповідальних за запобігання і боротьбу з цим злочином та особливо яким чином їм слід діяти у разі звинувачення в заподіянні злочину священнослужителями, які їм підлягають, і отже, відповідно покарати їх, у тому числі навіть позбавленням клірицького стану». Окрім цього, католицькі єпископи України наголошують на їхній координації дій із Наступником апостола Петра Папою Франциском задля того, щоб «рішуче протидіяти суспільній проблемі злочину статевого зловживання стосовно неповнолітніх». Також єпископи наголошують у документі про співпрацю з державними органами щодо виявлення та запобігання цьому кримінальному злочину.

Теги: