Участь у цьому заході взяли також семінаристи Люблінської митрополичої греко-католицької семінарії, місцева греко-католицька громада та римо-католицькі отці. До Любліна завітав президент України Петро Порошенко. Після зустрічі з президентами Польщі і Литви, які того дня святкували 450-ліття Люблінської унії, після їх спільних відвідин литовсько-польсько-української військової бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, президент України прибув на Майданек.

З П. Порошенком прибули також міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр оборони України Степан Полторак, посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, генеральні консули України в Любліні і Кракові, інші високодостойні гості. Президент України звернувся до присутніх зі словом, а також процитував лист блаженного Омеляна, написаний до митрополита Андрея Шептицького. Представники влади міста Любліна у своїх виступах пригадали про рішення міської Ради про встановлення пам’ятника.

Під час заходу було також вкладено капсулу з підписами священнослужителів, а також присутніх у цей день україно-польських політиків під фундамент майбутнього пам’ятника.

Нагадаємо, що 9 вересня 1999 р. Єврейська рада України надала о. Омеляну Ковчу звання «Праведник України».

Теги: