20 лютого отець доктор Олег Кіндій виступив із лекцією на тему «Досвід мучеництва і переслідування у радянський період та сучасне відродження Католицьких Церков в Україні», супроводжуючи свою промову показом слайдів, тісно пов’язаних із цією темою. Завдяки цьому виступові багато шведських слухачів заново відкрили для себе Україну, Українську Греко-Католицьку Церкву та її новітню історію.

21 лютого доктор Ігор Василишин провів семінар на тему «Особисті свідчення досвіду участі у підпільних богослужіннях в період катакомбної Церкви до моменту її легалізації у 1989 році», продемонструвавши учасникам цього заходу численні фотографії різних літургійних (друкованих та рукописних) видань і копії самвидаву, якими користувалися священики і вірні у період підпілля УГКЦ. Він зупинився також на розповідях про найвідоміших єпископів-мучеників підпільної УГКЦ, яких особисто знав, відзначивши колосальну роль західних ЗМІ у відродженні свободи усіх конфесій в Україні та у сприянні слухачам, котрі опинилися за залізною завісою в часи комуністичних переслідувань у СРСР щодо отримання правдивої інформації про Церкви та релігійні організації у світі.

Під час дискусії доповідач зазначив про те, що незважаючи на цілковите позбавлення свого легального статусу під час комуністичного періоду, УГКЦ нині відродилася і розвивається як найчисленніша церква у Західному регіоні України.

"Українські викладачі були приємно вражені гостинністю шведів, їхньою толерантністю та готовністю допомогти. Докторант університету Ришард Бобрович і професор Стефан Боргегаммар провели для українських гостей екскурсію своїм закладом", - пише сайт УГКЦ.

Отець Олег та Ігор Василишин відвідали родинний дім відомого професора богослов’я світового рівня, учасника міжнародної богословської комісії Римо-Католицької Церкви та давнього друга УКУ Гьоста Галлонстен, який запросив їх до себе на вечерю, щоб у дружній обстановці поговорити про різні актуальні проблеми сьогодення та накреслити плани на співпрацю у майбутньому між Люндським університетом та УКУ.

Теги: