Тема цьогорічних змагань в Україні – «Корупційні злочини та правопорушення». Під час конкурсу юристи (студенти-конкурсанти) консультували клієнтів (акторів, які зверталися із певною юридичною проблемою) перед суддівською колегією. Колегія суддів оцінювала якість консультування за одинадцятьма критеріями: налагодження комунікації, постановка запитань, виявлення та аналіз проблеми, мета і мотиви клієнта, пропозиція варіантів вирішення проблеми, робота в команді, пост-інтерв’ю, аналіз соціально-етичних моментів проблеми і т.д.

«Суть змагань не лише в тому, щоб показати правильне вирішення правової проблеми. Акцент більше ставиться на soft skils cтудентів. Тобто, структурування інтерв’ю, правила налагодження комунікації, виявлення правових проблем, з’ясування цілей клієнта, надання пропозицій варіантів вирішення таких проблем. З усім цим ми працюємо в Юрклініці щодня, навіть більше, ми працюємо з учасниками бойових дій, людьми, які постраждали внаслідок війни, – розповідає менеджерка Юридичної клініки Школи права УКУ Христина Ковцун. – Найбільша проблема – це тема змагань. Цьогоріч це «Корупційні злочини та правопорушення» – дуже далека тема від спеціалізації нашої Юридичної клініки (правова допомога учасникам російсько-української війни та членам їх сімей). Тим не менше, мобілізувавши всі наші зусилля, залучившись підтримкою керівниці Магістерської програми з прав людини Світлани Хилюк, яка допомогла нам зорієнтуватись із можливими варіантами правових проблем майбутніх клієнтів (акторів), ми належно підготувалися».

Наступний етап – Міжнародні змагання у Дубліні, які відбудуться  3–6 квітня. Тема цих змагань – «Крадіжки. Пограбування, викрадення та розкрадання, за винятком корупційних правопорушень».

Теги: