Молитвою і благословенням присутніх розпочав зустріч пастор Віктор Дудка, голова Душпастирської ради. З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор ДУ «Центр Пробації» Олег Янчук та заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту Олег Торкунов, які відзначили необхідність розвитку ефективної взаємодії у сфері пробації та постпенітенціарної опіки.

З аналізом національної правової бази, можливостей і потреб співробітництва  у соціальному супроводі клієнтів пробації виступила - Ірина Яковець, перший заступник директора Державної установи «Центр пробації», доктор юридичних наук, старший науковий співробітник. Про взаємодію Церков і релігійних організацій з установами пенітенціарної системи розповіли представниці чотрирьох міжрегіональних управлінь з питань кримінальних покарань і пробації, які є відповідальними контроль за дотриманням прав засуджених та осіб, узятих під варту. Відтак виступив протоієрей УГКЦ Костянтин Пантелей з доповіддю «Правила пробації Ради Європи й міжнародний досвід залучення пенітенціарного душпастирства і релігійних громад».

На конференції було озвучено та обговорено доповіді експертів закладів підготовки персоналу ДКВС і пробації, а також проведено роботу в секціях за напрямками:

- взаємодія релігійних організацій з пенітенціарними установами щодо збереження у засуджених соціальних зв’язків, підготовки до звільнення та соціальної реінтеграції колишніх в’язнів;
- волонтерство пробації та засади співробітництва з релігійними організаціями. Етика співробітництва представників релігійних організацій у волонтерських програмах пробації.

За результатами конференції очікується видання збірки матеріалів, які послужать для найбільш ефективного залучення наявних і потенційних ресурсів релігійних організацій (також доброчинних організацій і реабілітаційних центрів заснованих релігійними організаціями) у співпраці з органами й установами Міністерства юстиції у супроводі суб’єктів пробації для зменшення ризиків протиправної поведінки та рецидиву злочинів.

Теги: