На урочистості прибули представники католицьких помісних Церков з різних країн Європи: Словаччини, Швеції, Іспанії, Білорусі, Латвії, Молдови та інших. Римо-Католицьку Церкву в Україні представляв владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, який ознайомив усіх присутніх із суспільно-церковною ситуацією в Україні. А представником Української Греко-Католицької Церкви на урочистому засіданні став владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ.

Під час виступу перед польськими єпископами та їхніми гостями владика Богдан привітав присутніх з ювілеєм від імені глави УГКЦ та усього єпископату УГКЦ. Окрім цього, він передав президентові Польської Єпископської Конференції архиєпископу Станіславу Гондецькому листа-привітання предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви.

У своєму слові представник УГКЦ пояснив суспільно-церковну ситуацію в Україні, зокрема в контексті гуманітарної кризи, спричиненої агресією Російської Федерації проти України. Владика Богдан Дзюрах висловив подяку єпископату Польщі за знаки солідарності, які український народ і католицькі спільноти обох обрядів отримували від братів і сестер у вірі в Польщі від початку драматичних подій на сході України. «Листи солідарності, візити польських єпископів в Україну, гуманітарна поміч, а передовсім постійна молитва за мир в Україні, — усі ці докази людської і християнської близькості були і надалі залишаються для нас знаком надії та запорукою остаточної перемоги добра і любові над силами ненависті і зла», — зазначив секретар Синоду єпископів УГКЦ.

Окремо владика подякував за душпастирську підтримку щодо опіки над українськими заробітчанами та мігрантами з України, які нині перебувають на території Польщі. «Ці люди прибули до Польщі в пошуках засобів для виживання. Завдяки відкритості сердець і католицьких храмів, через творчу співпрацю наших єпископатів, можемо допомогти їм отримати досвід зустрічі з живим Богом, який є Любов’ю», — підсумував представник УГКЦ.

Конференція Єпископів Польщі складається із 154 єпископів, у тому числі і членів Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви: архієпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського Євгена Поповича, єпарха Вроцлавсько-Гданського Володимира Ющака та вислуженого митрополита Перемишльсько-Варшавського Івана Мартиняка, які здійснюють своє єпископське служіння на території Польщі.

Теги: