Метою заходу було обговорити та визначити найбільш важливі складові виборчого процесу в Україні, зокрема усвідомлення відповідальності виборця-християнина за власний голос, а політика-християнина – за дотримання християнських цінностей у своїй політичній діяльності тощо. Представники церкви закликають виборців робити усвідомлений вибір, а політиків – дотримуватися християнських цінностей.

До участі у заході були запрошені: владика Віталій Кривицький, єпископ РКЦ, головуючий у ВРЦіРО; о. Олекса Петрів, митрофорний протоієрей, к.ю.н., керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні; Василь Костицький, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України, голова Асоціації українських правників; Віктор Єленський, народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності; Леонід Ємець, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя; д. Сергій Касянчук, директор Представництва СКУ в Україні; Олександр Заєць, радник премєр-міністра України, голова Правління ГО «Інститут релігійної свободи»; Максим Васін, виконавчий директор ГО «Інститут релігійної свободи», юрист; Олексій Кошель, генеральний  директор Комітету виборців України; Наталя Линник,  заступник генерального директора Комітету виборців України; Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ; Галина Канафоцька, координатор Центру соціального лідерства ХСП.

Єпископ Римо-католицької церкви, головуючий у Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) Віталій Кривицький зазначив, що нині довіра громадян до влади дуже слабка, і навіть довіра до церкви – не на найвищому рівні. «Люди зараз обирають серед тих, кому не довіряють. Або тих, кому у кращому випадку дещо більше довіряють, ніж іншим. Це таке виживання. І якщо говорити про священнослужителів, чи ми знаємо про вихід з політичної точки зору, то скажу, що ні. Було б дивно, якби знали»,  – підкреслив він. Єпископ радить передусім спиратися на віру в Бога, на мораль, бо без цього навряд чи вдасться змінити на краще ситуацію в країні.

Митрофорний протоієрей, к.ю.н., керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні о. Олекса Петрів вважає, що Церкви і релігійні організації мають право (і обов’язок) артикулювати суспільний запит на потребу вдосконалення виборчого законодавства, яке, в демократичному суспільстві, є наріжним каменем довір’я до влади. «Нажаль, цей запит вже п’ять років ігнорується, як тими, хто в позиції влади, так і тими, хто в опозиції. Лицемірне зволікання з прийняттям нового Виборчого кодексу є формальною зневагою народу та примітивним політиканством, а не державницькою поставою», — сказав о. Олекса.

За його словами, політикам-владоможцям варто було з більшою повагою ставитися до свого народу, бо від зневаги нічого доброго не буде. «Звісно, надія на краще жевріє у серці, але з іншого боку чуємо, що не буде добре, нічого не вийде, бо виборчі округи вже “прикормлені”. І коли чується те слово, думається, Господи Боже, до якої міри наша влада та кандидати не люблять своїх людей, яких навіть у своїй лексиці трактують як німу рибу, яку Бог сотворив для харчу людини, до такої міри, навіть нижче, ніж звірят, бо це термінологія з рибальського середовища», — констатував о. Олекса Петрів.

Директор представництва Світового конгресу українців в Україні Сергій Касянчук зазначив, що «Церква має допомогти зрозуміти, де є пропозиція цінностей, а де те, що дає шанс на майбутнє, і де є той дешевий одноденний популізм, який жодного стосунку до цінностей не має».

«Ми сьогодні знову і знову хочемо нагадати, що верховна влада належить єдиному Богові, і будь-яка земна влада – це запозичена влада, і вона успішна настільки, наскільки вона орієнтується на верховну владу. Біблія показує, що Божий престол характеризують як мінімум три фундаментальні речі: справедливість, святість і любов», – наголосив Ігор Бандура, перший заступник ВСЦ ЄХБ (християн-баптистів).

Він також зазначив, що сьогодні Церкву хочуть почути, як голос правди, голос цінностей, голос моралі. Там де немає правди, немає майбутнього, там де немає справедливості, ніколи люди не будуть будувати спільне майбутнє. У церквах ЄХБ вже декілька місяців щоп’ятниці всі охочі проводять день у пості і в молитві до 29 березня.

«Ми розуміємо, що без Божого втручання, без Божої допомоги наших щирих бажань, наших прагнень і нашої боротьби явно недостатньо. Тому в неідеальній країні з неідеальними людьми, з неідеальною владою ми молимося ідеальному Богу і надіємося на краще, до цього і закликаємо всіх людей», – додав служитель.

Учасники круглого столу обговорили та визначили найважливіші складові виборчого процесу в Україні, звернули увагу на необхідність широкого просвітництва задля позитивного впливу на перспективи забезпечення процесів переходу влади від управління суспільством до служіння йому.

Теги: