Глава УГКЦ відзначив, що це важлива зустріч, коли міністр виходить з ініціативою, аби Церква і держава мала тісну співпрацю. Святослав подякував за цей крок і пригадав, як тільки він був обраний главою Церкви, пообіцяв, що пріоритетом його пастирського служіння буде молодь. «Я намагаюся виконувати це», – додав він.

За його словами, в УГКЦ є різні механізми молодіжного душпастирства, бо це є окремий вид душпастирства, який має свою специфіку, має свої труднощі, але водночас – свою красу і шарм.

Святослав розповів, що весь минулий рік у Католицькій Церкві практично був присвячений молоді. У жовтні минулого року папа Римський скликав усіх глав місцевих Церков та єпископських конференцій до Рима і вони разом думали тільки про питання молоді. «Це був унікальний час, який дав можливість побачити молодь у глобальному масштабі. Було також цікаво почути, чим живе українська молодь за межами України, зокрема греко-католицька», – сказав предстоятель УГКЦ.

Він відзначив, що в УГКЦ діє Комісія у справах молоді, а також у кожній єпархії функціонує своя молодіжна комісія, в якій є окремі люди, що відповідають за душпастирство молоді.

Представники Міністерства попросили поділитися даними, які Католицька Церква випрацювала, дискутуючи про потреби молоді у світі.

Олександр Ярема, заступник міністра молоді і спорту, який теж був на зустріч, відзначив, що Міністерство має довгу традицію співпраці з УГКЦ, починаючи ще з початку 1990-х років, коли відбувався з’їзд «Українська молодь – Христові». Також Міністерство має добру комунікацію з Церквою у питанні мігрантів, зокрема, яким чином заохотити їх повертатися в Україну.

На сьогодні Міністерство молоді і спорту, за словами заступника міністра, співпрацює з Комісією УГКЦ у справах молоді, зокрема планує долучитися, у тому числі фінансово, до християнського молодіжного фестивалю «Вітер надії» і зробити його міжконфесійним.

Міністр Ігор Жданов відзначив, що Міністерство також тримає руку на пульсі в дослідженні потреб української молоді. Зазначив, що використовують для цього різні соціологічні дослідження, спілкуються з різноманітними молодіжними організаціями. За цими дослідженнями, українська молодь в усіх опитуваннях ставить на перше місце інститут сім’ї.

Цю думку потвердив верховний архієпископ Святослав, який з приємністю відзначив, що на перше місце українська молодь ставить особу, а не матеріальні речі. «Особові стосунки дають певність. Ідеться про пошук коханої людини, створення сім'ї, яка є наступним кроком у серйозних стосунках. Сім'я, на думку молодих українців, є підставою певного майбутнього. Бо все на світі змінюється, усе може впасти і зруйнуватися, а ось кохана особа тебе ніколи не покине. А вже тоді разом можна будувати матеріальну сторону свого життя і дбати про все інше».

Теги: