Під час літургії митрополит Онуфрій на Херувимській пісні пом’янув предстоятелів помісних Церков тих країн, посли яких були присутні за богослужінням. Після завершення літургії він звернувся до дипломатів з коротким вітальним словом.

«Наші країни і народи об’єднує спільна православна віра і для нас вже стало доброю традицією в цей день розділяти радість свята Торжества Православ’я разом з нашими братами і сестрами по вірі. Сьогодні Православ’я в Україні і в усьому світі переживає складні випробування, про які всім нам відомо. Але нехай не убоїться серце наше і не смущається, – сказав, зокрема, глава УПЦ (МП). –
Ми твердо віримо, що і з цих випробувань Свята Православна Церква вийде переможницею, як це вже було багато разів в історії. Настане час і Свята Церква святкуватиме Торжество і над нинішніми розколами і негараздами. Важливо, щоб всі ми залишалися вірні Святому Православ’ю, зберігали чистоту православної віри, і тоді Господь Своїм Покровом збереже кожен православний народ, кожну Помісну Православну Церкву, кожну з наших православних країн».

Після завершення літургії в резиденції предстоятеля УПЦ (МП) у Києво-Печерській лаврі відбувся урочистий прийом для дипломатів та гостей свята. Під час прийому митрополит Онуфрій в своїй промові сказав, зокрема: «З часу нашої з вами останньої зустрічі рік тому тут в цій Святій Лаврі наша Українська Православна Церква, а також і все світове Православ’я знову зіткнулися з серйозними викликами, про які ви всі знаєте. Сьогодні наша Українська Православна Церква переживає часи своїх випробувань. Однак, ці випробування приносять користь Церкві. В нас відбирають храми, але наші общини залишаються вірними Церкві і ще більше укріплюються; на нашу Церкву зводять наклепи, але наші храми наповнені людьми, які не вірять в неправду, але шукають істину».

На завершення свого слова митрополит Онуфрій попросив дипломатів передати поклін предстоятелям їхніх Церков, а також побажав, щоб «Господь зберіг всі наші Помісні Православні Церкви в єдності, допоміг подолати всі розколи й негаразди, а також зберігав наші народи, держави й усіх нас – служителів та вірних чад Своїх, в мирі і однодумності!».

Теги: