Охрещений воїн отримав ім'я Валерій. Військовослужбовець родом із Рівненщини каже, що давно мріяв стати православним християнином і лише під час несення служби його мрія здійснилася.

"Це найвідповідальніший і найщасливіший день в моєму житті", - сказав новоохрещений. Військовослужбовця зі знаменною подією в його житті привітало командування частини і побратими по службі.

А наступного дня, 16 березня, на лінії зіткнення на півночі Донецька, біля шахти Бутівка, під звуки ворожих обстрілів пролунала проповідь та молитва за Україну та за воїнів-оборонців, яку очолив військовий священик Димитрій Присяжний, клірик ПЦУ. "Символічно, що після молитви замовкли ворожі гармати. Капелан Димитрій вважає це заслугою чудодійної ікони Покрови “Козацької”, яку він привіз із собою", - пише Сerkva.info.

За словами капелана, вщент зруйнована шахта Бутівка, де відбулася молитва, є зразком нескореності та непереможності українських бійців. “Наші військові ні сантиметра не віддали, тільки вперед просунулись” - каже капелан.

Одним з колишніх оборонців шахти Бутівка є учасник бойових дій з Ужгорода В'ячеслав Харченко, який обороняв об’єкт в складі 15-го батальйону 128-ї бригади в 2016 році. Повернувшись з війни В'ячеслав утворив ветеранську спілку «Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області», остання спільно з Закарпатським крайовим товариством «Просвіта» заснували медаль «За оборону шахти Бутівка», якою вже нагороджено понад сотню бійців.

Також 16 березня ветеран АТО В'ячеслав Харченко з підполковником Миколою Журавльовим вручили нагороди військовослужбовцям, що боронять шахту Бутівка.

Теги: