“Сьогодні на наших очах відновлюється історична справедливість. Ми передаємо в користування Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви комплекс келій монастиря отців-домініканців, який свого часу націоналізувала комуністична влада”, - зазначив Порошенко.

Він також подякував УГКЦ та ПЦУ за молитви за Україну. “Дуже вдячний і Українській греко-католицькій церкві, і Православній церкві України за постійні молитви за Україну, за Божу допомогу, за місіонерську і капеланську діяльність”, - підкреслив президент.

Глава держави також узяв участь у молебні за мир в Україні у архікафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії УГКЦ у Тернополі.

Приміщення келій монастиря домініканців у поєднанні з костелом (тепер – архікафедральним собором Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ) є частиною єдиного архітектурного комплексу, зведеного протягом 1749 – 1779 років. Із жовтня 1939 року в приміщенні келій монастиря розміщено Державний архів Тернопільської області. У червні 1993 року було прийнято рішення про повернення у власність УГКЦ приміщення церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та приміщення колишнього монастиря з умовою, що зроблено це буде після завершення будівництва нового приміщення державного архіву. У березні 2019 року обласний державний архів завершив основні роботи із перевезення своїх фондів у нове приміщення.

Теги: