Понад 300 людей стали учасниками форуму, метою якого було мотивувати церкви Волині до участі в місіонерському русі в той чи інший спосіб та підтримати місіонерські команди, які уже активно трудяться в різних місцях світу. Країни Середньої Азії, Італія, Уганда, Кенія, Єгипет — це не повний перелік країн, де працюють місіонери з Волині.

Захід розпочався з вітального слова голови Волинського обласного об’єднання церков ЄХБ Ярослава Троця. «Місія не починається з покупки білета, а з рішення жити місіонерським життям. Наша місія – звіщати спасіння. Події сьогодення свідчать, що двері спасіння зачиняються і ми повинні ще більше і активніше працювати  в напрямку поширення Царства Божого», — сказав Ярослав Троць.

Особливим гостем та основним доповідачем форуму був д-р Джошуа  Богунжоко, міжнародний директор місії SIM (Dr. Joshua Bogunjoko, SIM international director). «Я — приклад очевидності місії. Живучи в Нігерії, я був тією людиною, яких не досягла вістка спасіння. Я з тих, хто був у темряві, не мав надії, жив у постійному страху. Але Бог послав місіонерів до мого народу, які зробили крок в цю темряву. І сьогодні я тут, як приклад дії світла», — розпочав він свою промову.

Він підмітив, що йдучи на місію з метою проповіді ми можемо ризикувати своїм життям, але не йдучи, християни ризикують чиєюсь вічністю і це більша небезпека, коли люди проведуть вічність без Христа.

Зазначалося, що за статистикою 41,4% світового населення не чули Євангелії, а з 400 тис. місіонерів лише 3,3% працюють з людьми, яких не торкнулася вістка спасіння.

Розповісти про свою працю та надихнути церкви до місіонерського служіння цього дня змогли команди кількох церков області.

Місіонерські команди луцьких церков «Голгофа» й «Дім Євангелія» та команда церкви села Добре презентували своє служіння. Розповіді, відео та фото допомогли присутнім зануритися в життя та колорит країн, де місіонери працюють, навчають, лікують, будують та просто люблять тих людей, до яких приїхали проповідувати.

Команда церкви «Голгофа» розповіла про служіння для вуличних дітей у Кенії. Уже було дві поїздки, під час яких вони проводили дитячі й молодіжні табори. Також працювали з дітьми, які живуть на вулиці з метою повернення їх в сім’ї та адаптації до нормального життя.

Місіонери з села Добре мали кілька поїздок в країну Уганда. Це одна з наймолодших країн світу, де середній вік жителів 15 років. Висока народжуваність та водночас велика смертність — причини збільшення кількості сиріт. Саме таким  дітям служать брати й сестри з Доброго. Навчання та медична допомога — основні види їхньої діяльності.

Про служіння в країнах Середньої Азії розповіли місіонери з «Дому Євангелія». В порівнянні з країнами Африки ці країни більш розвинуті та заможніші. Але працювати там набагато складніше та небезпечніше. Це закриті країни для проповіді Євангелія, оскільки домінуючою релігією там є мусульманство. В звичних умовах люди не можуть визнавати своєї віри в Ісуса і немає можливості відкрито свідчити про Христа.

На форумі відбулися презентаційні локації. Наглядні експозиції були представлені не лише фотографіями, молитовними картками, рекламними брошурами, контактною інформацією, а й елементами національного одягу, сувенірами та смаколиками з країн місіонерського служіння.

Участь у форумі також взяли родини місіонерів та представники кількох місій. Зокрема, місіонери з США, які працюють на Волині — родина Баркетів, родина Вуд, та Керрі Мосс. Вони зауважили, що «жниво велике, а працівників мало», тому варто поспішати нести любов і Євангеліє спасіння усім народам.

В програмі форуму відбулися кілька практичних семінарів. Джошуа Богунжоко говорив на тему «Яким чином церкви можуть сприяти місії в різних частинах світу», Веніамин Рубаха та Роман Мозговий провели семінар «Як мотивувати Церкву до участі в місіонерському служінні», Мішель Хеймсос говорила  «Як відчути поклик до місіонерського служіння», Сергій Мельничук розповів «Як залучати дітей та підлітків до участі в місіонерському служінні», а Юрій Члек говорив про «Практичні моменти організації та проведення короткотривалої місіонерської подорожі». Спілкування у вужчому колі дало можливість кожному отримати відповіді на питання стосовно місії.

На завершення заходу відбулася молитва благословення за місіонерські команди та родини місіонерів.

Теги: