"Дорогі браття і сестри, закон про державну мову має для нас, дуже велике значення. Без мови нема нації, нема народу. І тому якщо ми хочемо, щоб в Україні збереглася українська нація і існувала українська держава - треба зберігати українську мову. Тому сили, які виступали проти України як держави, завжди поневолювали нас через знищення нашої української мови", - зазначив Філарет.

"Церква звершує богослужіння українською мовою для того, щоб утвердити в свідомості віруючих необхідність молитися мовою, яку вона розуміє. Апостол Павло сказав: "Краще сказати п'ять слів зрозумілою мовою, чим тисячу слів незрозумілою". Шановні народні депутати, я звертаюсь до вас, підтримайте закон про державну українську мову. Наш український народ багато століть був поневоленим. І українську мову окупанти намагались знищити, замінити її іншою мовою. Тому на сьогодні українська мова потребує захисту, і прийняття закону про державну українську мову буде слугувати захисту української мови", - сказав митрополит.

Разом з тим глава парламентської фракції "Опозиційний блок" і меценат УПЦ (МП) Вадим Новинський звернувся до Верховної Ради з вимогою відмовитися від розгляду дискримінаційного, на його думку, закону про мову. Про це йдеться на сторінці фракції в Facebook.

"У жовтні нас чекають вибори до Верховної Ради. Для того, щоб не дати перетворити її в слухняне знаряддя в руках нової Адміністрації Президента, ми повинні проголосувати за нову виборчу систему. Це дозволить зробити парламент більш відповідальним, дієздатним, коаліції - більш стійкою, а залежність від "бажань" Банкової - більш умовною", - заявив Новинський депутатам під час Погоджувальної ради.

Теги: