Спеціальними гостями круглого столу були головний капелан армії США в Україні полковник Тімоті Малард, капелан армії США майор Тері Бел, перший медичний радник США з питань реабілітації військовослужбовців та у справах ветеранів Шеріл Мішель та сержант-майор Девід Кларк.

Шейх Саід Ісмагілов у своїй доповіді розповів про мусульман, що захищають Україну в лавах Збройних сил і добровольчих батальйонів, про історію створення та становлення Управління військового капеланства мусульман України, професійні та особистісні вимоги до кандидатів в імами-капелани, про те, як мусульмани-капелани надають духовну підтримку одновірцям, що виконують свій обов’язок на фронті.

Муфтій спрогнозував, що й після перемоги значення та важливість капеланського служіння не зменшиться. Згадав він і про місію імамів-капеланів Військового капеланства мусульман України на чолі з імамом-капеланом Мурадом Путиліним, а також відзначив надзвичайно теплу та довірливу атмосферу, що склалася у співпраці між капеланами різних релігій, наголосивши, що повага між мусульманськими та християнськими капеланами на війні позитивно вплине на міжконфесійний діалог в Україні.

Ішлося й про те, що Управління військового капеланства мусульман України надає й надаватиме духовну підтримку послідовникам ісламу, що виконують свій громадянський обов’язок, і родинам загиблих захисників, опікується пораненими фронтовиками в шпиталях.

Нагадаємо, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов під час Міжнародної науково-практичної конференції «Військове капеланство в Україні: підсумки першого етапу інституціоналізації (2014–2015 рр.)» підкреслював: «Мусульмани як громадяни України виконують свій обов’язок перед Батьківщиною не тільки під час війни, а й у мирний час. <...> Україна — релігійна, духовна країна, і я думаю, що духовна підтримка священиків завжди буде потрібна».

Теги: