Митрополит звершив чин освячення парафіяльної каплиці Успіння Пресвятої Богородиці у співслужінні з духовенством Львівської архієпархії та Донецького екзархату УГКЦ. Після освячення у храмі була звершена літургія.

Для завершення головних будівельних робіт та пристосування будинку для пасторальних потреб Львівська архієпархія УГКЦ залучила один мільйон гривень. Під час сімдесят другої сесії Синоду єпископів УГКЦ, 7-8 червня 2016 року, було доручено правлячим архієреям у співпраці з Благодійним фондом «Карітас України» створити пасторально-соціальні місії на лінії розмежування в Донецькій, Луганській та Харківській областях; кожній єпархії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ взяти на себе зобов’язання забезпечити функціонування однієї місії. В рамках цієї постанови Львівська архієпархія УГКЦ в особі правлячого архиєрея владики Ігоря взяла під опіку проект створення Пасторально-соціального центру в Сєверодонецьку Луганської області.

У зв’язку з окупацією Луганська місто Сєверодонецьк, що було засноване у 1934 році та згодом отримало назву від місцевої річки Сіверський Донець, на сьогоднішній день виконує функції адміністративного центру Луганської області. Станом на січень 2018 року у ньому проживає 104503 осіб, близько 200 осіб вважають себе віруючими УГКЦ. У місті знаходиться Луганська обласна військово-цивільна адміністрація та інші державні установи. За часи незалежності України тут не було релігійної громади УГКЦ, її створення залишалось на рівні ініціативної групи.

На початку було кілька ідей, яким чином розпочати діяльність УГКЦ в Сєверодонецьку. Формат створення у двоповерховому будинку Пасторально-соціального центру Папи Франциска в центрі міста Сєверодонецьк (вул. Першотравнева, 26) дозволяє місцевій громаді діяти не лише в рамках парафіяльної каплиці, а й вийти поза межі парафії та йти назустріч тим, хто шукає своєї стежки до Бога. Тому, окрім парафії Успіння Матері Божої у Пасторально-соціальному центрі, буде діяти Благодійний фонд «Карітас-Сєвєродонецьк», що вже активно допомагає малозабезпеченим сім’ям, дітям-сиротам, людям, які проживають у так званій «сірій зоні» та й усім потребуючим, незважаючи на їхню релігійну приналежність; пластова станиця «Сєвєродонецьк», яка гуртує довкола себе місцеву молодь, дитячий і молодіжний центри тощо.

На сьогодні у Сєвєродонецьку ведуть активну пасторальну та соціальну місію о. Юрій Юрчик – адміністратор місцевої релігійної громади, та о. Ігнатій Воловенко – помічник адміністратора.

Теги: