16 травня Епіфаній зустрівся з головою політичної партії «Громадянська позиція» Анатолієм Гриценком. Сторони обговорили низку питань, зокрема сучасну релігійну ситуацію в державі та перспективи розвитку капеланського служіння. Митрополит зазначив, що в українських реаліях кращою вбачається модель, коли капелани є військовослужбовцями, адже це дозволить їм мати повноцінний соціальний захист і ефективніше звершувати своє служіння у війську. На завершення бесіди предстоятель Православної Церкви України подарував гостеві пам’ятні подарунки.

Крім того, предстоятель ПЦУ зустрівся з народним депутатом України Сергієм Рудиком. Сторони обговорили актуальну релігійну та соціальну ситуацію в Україні. Сергій Рудик поінформував владику щодо проектів, якими він опікується на Черкащині та у Донецькій єпархії, делегатом від якої він був на історичному Об’єднавчому Соборі 15 грудня 2018 року. За організацію поїздки офіційної делегації ПЦУ до Єрусалиму і доставку благодатного вогню до Києва, а також за сприяння в розбудові помісної Української Православної Церкви, владика відзначив Сергія Рудик медаллю св. архістратига Михаїла.

У ці ж дні глава Православної Церкви митрополит Епіфаній зустрівся з українським політиком, громадським діячем та головою партії «Народний рух України» Віктором Кривенком. Останній  висловив радість з приводу утворення в Україні єдиної помісної Української Церкви й отримання патріаршого і синодального томосу Вселенського Патріархату про автокефалію та подарував митрополиту Епіфанію Біблію як знак підтримки незалежної Церкви. На завершення бесіди предстоятель ПЦУ подарував гостеві пам’ятні подарунки.

17 травня 2019 р. відбулася зустріч митрополита Епіфанія з міським головою Дніпра Борисом Філатовим. Учасники обговорили актуальні питання в житті Церкви та держави. Борис Філатов високо оцінив історичне значення події надання томосу про автокефалію Української Православної Церкви. Також він зазначив, що як міський голова Дніпра, де представлені вірні різних християнських конфесій та різних релігій, і надалі докладатиме зусилля для їх мирного співіснування та сприятиме розвитку громад Православної Церкви України. На завершення зустрічі Митрополит Епіфаній подарував гостеві книгу «AXIOS: Таїнство людської природи».

Теги: