Фестиваль відбувається з благословення предстоятеля Польської Православної Церкви митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви та за сприяння президента Польщі Анджея Дуда в місті Гайновка. У заході щорічно беруть участь хорові колективи з Польщі, Португалії, Швейцарії, Фінляндії, Сербії Німеччини та інших країн світу.

«Гайновські дні церковної музики» проводяться з 2002 року. Їхнє завдання — не тільки представити майстерність виконання, але й релігійний, молитовний характер церковної музики. На фестиваль з’їжджаються сотні слухачів не тільки з Польщі, але з інших країн Європи.

На фестивалі суддям представили твори відомих церковних композиторів 28 хорів з різних країн Європи. Хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка) цього року отримав найвищу нагороду — гран-прі фестивалю.

У виконанні хору Київських духовних шкіл УПЦ (МП) прозвучали твори знаменного розспіву, композиторів Олександра Кастальського, Чеснокова, регента хору архімандрита Романа, а також розспіви Києво-Печерської лаври.

Супроводжує групу викладач Київських духовних шкіл архімандрит Досифей (Михайлюк).

У програмі хору також передбачені концерти в місті Гродек та Краків.

Теги: