«В ігноруванні місцевими можновладцями архієреїв УПЦ ми вбачаємо свідому дискримінацію за релігійною ознакою», — підкреслюється в заяві.

Як зауважується, преважна більшість православних Вінниччини є вірними саме УПЦ (МП): «Три єпархії УПЦ на Вінниччині, Вінницька, Тульчинська та Могилів-Подільська, разом об’єднують близько 1000 парафій, тоді як загальна кількість парафій “ПЦУ” у Вінницькій області трохи більша за 300. Місцевій владі добре відомі ці факти».

Керуючі архієреї Тульчинською та Вінницькою єпархіями УПЦ нагадали, що «Конституція України проголошує рівність усіх громадян перед законом», та що «в правовій державі є неприпустимими прояви дискримінації, у тому числі, за релігійною ознакою».

«Однак протягом вже кількох місяців ми спостерігаємо системну і цілеспрямовану дискримінацію архієреїв, духовенства та вірних УПЦ на теренах Вінницької області», — відзначають владики.

Митрополит Іоанафан та архієпископ Варсонофій зокрема навели факти: «Так, з листопада минулого року представники Української Православної Церкви не запрошувались на жоден офіційний захід. Урочистості з приводу Дня Соборності України та Дня визволення Вінниці відбувались без участі духовенства УПЦ. Традиційно відвідуючи храми міста протягом Різдвяних і Пасхальних свят, представники влади показово ігнорували храми УПЦ. Черговим проявом дискримінації стало небажання запрошувати митрополитів Іонафана і Агапіта, а також архієпископа Варсонофія на урочистості, присвячені Дню Перемоги».

Архієреї УПЦ (МП) висловили обурення діями можновладців, а разом із тим, сподівання, «що у подальшому місцева влада буде дотримуватись принципу рівного представництва різних конфесій на офіційних заходах».

Теги: