У прес-службі НБУ зазначають, що монета присвячена монастирю, заснованому в 1619 році на мальовничому узвишші правого берега річки Сула поблизу села Мгар, недалеко від міста Лубни на Полтавщині. Монастир знаходиться в юрисдикції УПЦ (МП).

На аверсі монет розміщено: вгорі - малий державний герб України, ліворуч від якого напис "національний", праворуч - Банк України; на дзеркальному тлі - стилізована композиція: фігури козака (зліва) і ченця (праворуч), фрагменти барокової ліпнини (вгорі і внизу).

На реверсі монет розміщено панорамну композицію ансамблю споруд монастиря; написи: Мгарський Спасо-Преображенський монастир (вгорі по колу) і 400 років (унизу); угорі ліворуч і внизу праворуч - декоративні елементи бароко з рослинним орнаментом.

Мгарський Спасо-Преображенський монастир завжди відігравав важливу роль у духовному житті України. Тут було засновано православне церковне братство, а завдяки твердій позиції в боротьбі проти розширення унії на українських землях монастир швидко набув популярності і підтримку серед козацтва.

Теги: