20 травня у посольстві Японії відбулося урочисте прийняття з нагоди вступу на престол нового імператора Японії Нарухіто. На заході також був присутній представник Вселенського патріарха диякон Григорій.

Під час неформального спілкування предстоятель ПЦУ привітав посла та обговорив з представником Японії актуальні питання українсько-японської співпраці. Сторони дійшли згоди щодо необхідності подальшого розвитку й поглиблення стосунків між двома народами, які понад усе цінують свободу і суверенітет.

Наступного дня, 21 травня, митрополт Епіфаній зустрівся з послом Аргентини в Україні Еленою Летісією Мікусінскі. Посла супроводжували керівник політичного відділу Мартін Кастро та перекладач Леся Мілютенко.

Під час зустрічі владика поінформував представників Аргентини про діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та ситуацію із визнанням Православної Церкви України з боку інших помісних Православних Церков. Владика, зокрема, звернув увагу на значну протидію цьому процесу з боку Москви, що є частиною гібридної війни Росії проти України.

Також митрополит Епіфаній зазначив, що, попри російську агресію і намагання з боку північного-східного сусіда посіяти серед українців розбрат, він залишається переконаним прихильником винятково мирної самоідентифікації православних українців на користь помісної Української Православної Церкви. Окрім того, предстоятель зауважив, що у протистоянні з агресором Україні потрібен саме справедливий мир, а не «мир» в окупації. Зі свого боку посол висловилася за плідну і дружню співпрацю між Аргентиною та Україною і заявила про підтримку демократичних процесів в Україні. На завершення зустрічі владика вручив високоповажним гостям пам’ятні подарунки.

Теги: